Jana Skulínková

Jana Skulínková

Zaujalo vás některé z ubytování? Napište nebo zavolejte na uvedené kontakty, ráda vám odpovím

skype azzurroiva
přímá linka 54 24 24 656
centrála 54 24 24 644
email sud@azzurro.cz

Trecastagni

Městečko Trecastagni se tyčí na svazích sopky Etna a ve výšce 586 m n.m. je jednou z nejvýše položených obcí na Sicílii. Kopcovité území a je obklopeno různými sopečnými kužely různého věku a velikostí. Okolní kaštanové, dubové a bukové lesy jsou ve vyšších polohách přerušovány lávovými proudy z různých časových období.
Trecastagni je jednou z obcí na hranici mezi obydleným kontinuem metropolitní oblasti Catania a územím parku Etna, je území do značné míry nerozvinuté, a proto plné přírodních zajímavostí.
Uspořádání okolní krajiny, které je charakterizováno strmým svahem směrem k Etně a pozvolným sestupem k pobřeží, činí polohu Trecastagni obzvlášť panoramatickou. Pohled se táhne od jižního konce Kalábrie po záliv Augusta v oblasti Syrakusy. Severně od Trecastagni se nachází další sopečné kužely. Zejména Mount Ilice a Mount Gorna jsou značné velikosti. Na jejich svazích je pěstována vinná réve a ovocné stromy. Je možné vylézt na vrchol obou hor, takže si můžete vychutnat výhled a nahlédnout do starobylých kráterů.
Oblast je vyhledávaným kopcovitým letoviskem pro vybavenost místa, příjemné klidné prostředí obklopené lesy, blízkost moře a Etny.

Klidné letovisko

Typ pláže

  • volná pláž
  • placená pláž

Charakteristika pláže

  • písčitá
  • skalnatá

Pobytová taxa

  • 1 - 2 €

Individuální doprava

  • vzdálenost z Mikulova 1 980 km, z Dolního Dvořiště, 1 890 km, z Ružinova, 1 970 km
  • autem dálnice A18 Messina - Catania název dálničního sjezdu Acireale

Pokračováním s prohlížením stránek souhlasíte s použitím Cookies pro Google analytics. Přečíst si podmínky