Erika Doležalová

Erika Doležalová

Zaujalo vás některé z ubytování? Napište nebo zavolejte na uvedené kontakty, ráda vám odpovím

skype azzurro.alena
přímá linka 54 24 24 655
centrála 54 24 24 644
email erika.dolezalova@azzurro.cz

  • Bologna

Bologna

Historické centrum Bologne tvoří pěkný soubor cihlových budov a ulic s podloubími. Středověké paláce jsou situovány kolem dvou hlavních náměstí, Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. Jižně od nich se nacházejí kostely San Petronio a San Domenico. V Bologni uvidíte také starobylé Archiginnasio, které je součástí bolognské university a jedno z nejstarších v Evropě. Blíž k okraji města narušují siluetu Bologne věže Asinelli a Garisenda a zvonice opatství Santo Stefano. 
San Giacomo Maggiore (adresa: Piazza Rossini) – práce na tomto románsko–gotickém kostele byly zahájeny roku 1267. Od té doby však prošel podstatnými změnami. Turisté sem přicházejí hlavně kvůli Capelle Bentivoglio, strhující rodinné kapli založené Annibalem Bentivogliem v roce 1445 a vysvěcené o jednačtyřicet let později. Za pozornost zde stojí zejména portrét s jemně naznačenými patrony od Lorenza Costy (1460 – 1535), jenž je také autorem fresek „Apokalypsy“, „Trůnící Madony“ a „Triumfu smrti“. Oltářní obraz v kapli, znázorňující „Pannu Marii se světci a dvěma hudujícími anděli“ (1488) vytvořil Francesco Francia. Rodina Bentivogliů je dále velebena na náhrobku Antona Galeazza Bentivoglia (1435) naproti kapli, který náleží k posledním dílům věhlasného sochaře Jacopa della Quercia. Oratoř Santa Cecilia vyniká freskami líčícími životy sv. Cecílie a sv. Valeriána od Costy a Francesca Francii (1504 – 1506). 
Torri degli Asinelli e Garisenda (adresa: Piazza di Porta Ravegnana) – slavné Torri Pendenti čili šikmé věže patří k několika málo věžím, jež se dochovaly z původních dvou set. Obě se začaly budovat ve 12. století, třebaže se na jejich místech zřejmě dříve tyčily ještě starší věže. Už Dante se ve svém Pekle zmínil o podobné dvojici. Torre Garisenda musela být kvůli bezpečnosti několik let po zahájení výstavby snížena. Dodnes však zůstala nakloněna přibližně 3 metry od své osy. 97metrová Torre Asinelli zaujímá čtvrté místo mezi nejvyššími věžemi po Cremoně, Sieně a Benátkách. Odvážíte-li se vyšplhat po pěti stech schodech nahoru, budete odměněni krásným výhledem na prejzové střechy města a na kopce v dáli. 

K zadaným kriteriím jsme nic nenašli, kritéria si můžete nadále upravit.

Pokračováním s prohlížením stránek souhlasíte s použitím Cookies pro Google analytics. Přečíst si podmínky