Jak na dovolenou po koronaviru

Vážení klienti a milovníci Itálie,
vaše letošní dovolená v Itálii ještě není ztracená!

Jistě jste tu radostnou zprávu již také zaznamenali: je to tak, cestování do Itálie i návrat zpět do ČR jsou povolené a možné i bez nutnosti jakýchkoli testů či karantény, a to včetně cesty přes Rakousko.

Je to za námi

Tu nelehkou dobu plnou obav a nejistot máme všichni konečně za sebou. Jsme rádi, že jsme mnohým z vás mohli pomoci v rozhodování posunutím základních stornopoplatků nebo splatností plateb, radami a vysvětlováním přes e-maily i na facebooku. Občas jsme možná už byli vyčerpaní a komunikovali hůře. Někoho jsme jistě také zklamali v okamžicích, kdy vyjít vstříc přes všechnu naši snahu prostě nešlo. Mrzelo nás, když jsme naráželi na různé limity ze stran našich dodavatelů či zákonů, protože jsme se snažili vždy myslet zejména na vás, vždyť všechny ty nejistoty a obavy jsme prožívali spolu s vámi. Azzurro se vždy bude snažit být tu pro vás, na to se můžete spolehnout.

Abychom se z toho koronaviru úplně nezbláznili, věnovali jsme se zároveň i tvůrčí práci. Takže pokud si chcete svou dovolenou nyní vybírat, máte k dispozici stovky nových hotelů, apartmánových residencí, vil, villaggií a stále oblíbenějších campingů. A na příští sezonu toho bude ještě víc. Naše prvenství v nejširším výběru dovolené u italského moře na našem trhu jen tak nepustíme.

Co bude s vaší dovolenou

Velice si vážíme vás, kteří jste spolu s námi neztráceli naději a nechali dodnes svou dovolenou potvrzenou.  Postupně budeme chystat odbavení, určitě s dovolenou počítejte. Nikomu ji rušit nebudeme, až na malé výjimky, pokud se třeba některý hotel nebo camping rozhodl v letošní sezoně už neotevřít.

Rozhodně se nezlobíme ani na nikoho z vás, kdo jste u nás dovolenou zrušili. Úplně to chápeme a jsme připraveni vám ji znovu v Itálii objednat, tu stejnou nebo klidně úplně jinou. Jestli máte poukaz nebo jste od nás dostali nabídku slevy na novou letošní objednávku, nezapomeňte si o ni říct, neradi bychom někoho v tom množství opominuli.

Pokud jste žádnou dovolenou u nás letos zatím objednanou neměli, protože si ji třeba vždy objednáváte až na poslední chvíli, můžete se bez obav ponořit do naší rozšířené nabídky. Anebo nám zavolejte, rádi vám s výběrem poradíme. Určitě se i letos najdou nějaké last minute nabídky, ale nějaké mimořádné dramatické hromadné zlevňování nečekáme.

Změny a opatření v Itálii

Oproti loňskému roku bude jinak zajištěna autobusová doprava a služby našich delegátek. Letos budeme autobusy zajišťovat od standardních smluvních dopravců, žluté autobusy od RegioJetu tento rok nepojedou.  O formě delegátské pomoci ještě jednáme, patrně nebudou klasické informační schůzky. Každopádně naše telefonická linka pomoci tu bude pořád pro vás a příští sezonu už bude zase vše, jak má být. Děkujeme za pochopení.

Některé služby v Itálii mohou být omezeny, zrušeny nebo nahrazeny jinou formou (např. stravování formou bufetu, ložní prádlo nebo ručníky k zapůjčení v apartmánech, pronájem sportovního vybavení, animační programy, pravidla pro užívání bazénu apod.). Pro jakékoli vaše další dotazy jsme tu pro vás. Snažíme se znát co nejvíce detailů o provozu jednotlivých ubytování. Kontakty na prodejce najdete u jednotlivých letovisek, neváhejte se na ně obrátit. Pokud chcete být v obraze a sledovat s námi vývoj v Itálii a jeho krásných letoviscích, zalajkujte si naši stránku na Facebooku.

Jak je to s testy, formuláři a cestou přes Rakousko

Při příjezdu do Itálie, průjezdu přes Rakousko, ani po návratu zpět do ČR není vyžadován test na Covid-19, ani dvoutýdenní karanténa. Pro všechny cestující do Itálie platí povinnost mít vyplněný tento formulář.

Při příjezdu do regionů Puglia, Calabria a Sardegna je vyžadována předchozí on-line registrace cestujících na těchto formulářích:
Puglia italsko-anglicky
Calabria italsko-anglicky (přepínač na angličtinu v horní liště, vyplňte, že jste cizinec - Nato all'estero senza codice fiscale italiano / Born abroad without an Italian fiscal code). Následně Vám přijdou na e-mail přihlašovací údaje na https://io.rcovid19.it/, kde je třeba vyplnit formulář.
Sardegna anglicky

Abychom pro vás měli ověřené informace ohledně průjezdu přes Rakousko, obrátili jsme se na Rakouské velvyslanectví v Praze i České velvyslanectví ve Vídni. Při cestě z ČR do Rakouska budou na hranicích kontroly pouze namátkové, oficiálně byste měli být schopni hodnověrně prokázat, že jste před tím byli 2 týdny v ČR (např. fotky v mobilu). Po Rakousku se můžete pohybovat jak chcete, s libovolnými zastávkami. Při přejezdu hranic z Rakouska do Itálie po vás nebude nikdo nic chtít. Při cestě zpět z Itálie přes Rakousko do ČR je režim již stejný jako při cestě do Itálie, bez testů a bez karantény. Dříve vyžadovaná pravidla (formuláře, plná nádrž a průjezd Rakouskem bez zastavení) byly zrušeny od 16. června.  Na rakousko-českých hranicích po vás již nebude nikdo nic chtít a po návratu v ČR taky ne. 
 

Těšíme se, že ani letos nebude ve vašem kalendáři chybět
dovolená od Azzurra

 

Pokračováním s prohlížením stránek souhlasíte s použitím Cookies pro Google analytics. Přečíst si podmínky