DOPRAVA

Vlastní doprava

Při zakoupení pobytu dostane každý klient společně s ubytovacím poukazem také doporučenou trasu do místa pobytu i s uvedenými italskými dálničními poplatky a upozorněními na zvyklosti silničního provozu v Itálii. Aktuální přehled o dálničních poplatcích i o italské dálniční síti vždy získáte na www.autostrade.it.

Před cestou si především zkontrolujte, zda máte zelenou kartu, malý technický průkaz, reflexní vestu pro každou osobu, autosedačku pro dítě a pokud s sebou vezete zvíře, tak i mezinárodní očkovací průkaz.

Autobusová doprava

Vzhledem k tomu, že většina našich zákazníků využívá vlastní dopravu, nejsme již ve většině linek organizátorem autobusové dopravy a při jejím zajišťování využíváme služeb specializovaných dopravců a ostatních cestovních kanceláří, kteří jsou garantem dopravy.

Odjezdy jsou vždy v pátek a v sobotu následující týden zpět z Itálie. Přeprava do pobytových míst má charakter pravidelné autobusové linky. To znamená, že autobus zaveze klienty k agentuře, kde je vysadí a pokračuje v jízdě k další agentuře nebo do dalšího letoviska. V agentuře si klienti přebírají klíče od ubytování a odvoz do apartmánů si každý zajišťuje individuálně. K hotelům autobus zajíždí přímo, stejně tak k residencím, které mají přijímací kancelář v budově.  Podrobnosti sdělujeme při rezervaci, nebo je vše podrobně popsáno v pokynech. Pokud se v autobuse nachází technický doprovod (není garantován), nejedná se o našeho zaměstnance. Naši delegáti jsou přítomni pouze v místě pobytu.

Místenky na sedadla se nevystavují, a i když se v zasedacích pořádcích přihlíží k přáním ze smluv o zájezdu, konkrétní místa nemůžeme garantovat. Z hlediska kalkulace co nejpříznivější ceny jsou obsazována všechna místa, včetně poslední řady sedadel. Každá osoba musí mít své místo, a to včetně dětí. V ceně je zároveň zahrnuta přeprava jednoho příručního zavazadla o hmotnosti 5 kg a jednoho zavazadla do 15 kg v zavazadlovém prostoru. Přeprava zvířat není možná.

Z uvedených svozových nástupních míst může dopravce organizovat svozy i ve spolupráci s jiným dopravcem. Mezi příjezdem k nástupnímu místu a odjezdem autobusu může být přesedání nebo vzniknout i delší časová prodleva, kterou není možné ze strany CK ovlivnit.

Svozy mohou být zabezpečovány osobními automobily, mikrobusy nebo proplacením jízdného linkového autobusu nebo vlaku. Je nutné vzít na vědomí, že po území ČR nemusí trasa vždy vést nejkratším směrem k hraničnímu přechodu.

Svozová nástupní místa jsou zajištěna a garantována při minimálním počtu 8 osob. V případě méně než 8 osob je možné ze strany dopravce přesunutí do nejbližšího nástupního/přestupního místa a vrácení svozového příplatku.

CK si vyhrazuje právo ve výjimečných situacích (např. z důvodu nízkého počtu účastníků) svoz zcela zrušit.

V některých případech, z důvodu vytížení kapacity, může být po cestujících žádán přestup do jiného autobusu, a to jak v ČR, tak také v Itálii (Udine, Bibione …). Doprava do některých míst v Kampánii a Kalábrii bude řešena transferem (italským).

Čas odjezdu autobusu

Přesný čas odjezdu a konkrétní nástupní místo je klientům sděleno v pokynech na cestu nejpozději týden před dnem odjezdu. CK si vyhrazuje právo na změnu hodiny odjezdu, případně i změnu trasy a svozů i v den odjezdu v důsledku kontinuálního prodeje do posledního dne.

Čas odjezdu z Itálie upřesní dopravce telefonicky v den odjezdu do 12 h. V sobotu v den odjezdu vám bude formou SMS (pouze na číslo, které jste uvedli v objednávce) upřesněn čas a místo odjezdu autobusu. Příjezd do letovisek je v dopoledních hodinách, odjezd v odpoledních až večerních hodinách.

Vzhledem k nepředvídatelným událostem (dopravní zácpy, technické problémy) může dojít k prodloužení doby přepravy. Proto je první a poslední den pobytu určen především k přepravě, nikoli k vlastní rekreaci. CK nenese odpovědnost za případné zpoždění a za následky z toho vyplývající, pokud k tomuto zpoždění došlo skutečností, kterou CK nemohla ovlivnit ani jí zabránit.

Letoviska s možností autobusové dopravy

V severní Itálii je možné zajistit autobusovou dopravu v regionech Friuli-Venezia Giulia, Veneto a Emilia Romagna do těchto letovisek: Lignano, Bibione, Caorle, Eraclea Mare, Jesolo LidoCavallino LidoRosolina Mare, Lido di Volano, Lido degli Estensi, Lido di Spina, Lido Adriano, Lido di Savio, Cesenatico, Rimini, Riccione, Cattolica.

Ve střední Itálii je možné zajistit autobusovou dopravu v regionech Marche a Abruzzo do těchto letovisek: Numana, Porto Recanati, Cupra Marittima, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro-Villa Rosa, Alba Adriatica, Tortoreto Lido, Cologna Spiaggia, Roseto degli Abruzzi, Pineto, Silvi Marina.

V Puglii je možné zajistit autobusovou dopravu do těchto letovisek: Rodi Garganico, San Menaio, Peschici, Vieste.

V Kampánii je možné zajistit autobusovou dopravu do těchto letovisek: Paestum, Ascea Marina, Palinuro, Marina di Camerota.

V Kalábrii je možné zajistit autobusovou dopravu do těchto letovisek: Praia Mare, Scalea, Santa Maria del Cedro.

Na ostrově Ischia je autobusová doprava možná do všech letovisek na ostrově.

Ceny, nástupní a svozová místa pro jednotlivá letoviska najdete po rozkliknutí odkazů v levém sloupci.

Autobusová doprava do severní Itálie

FRIULI

obousměrná

jednosměrná

Lignano                

1990 Kč

1390 Kč

VENETO

obousměrná

jednosměrná

Bibione, Caorle, Eraclea Mare, Jesolo Lido

1990 Kč

1390 Kč

Cavallino LidoRosolina Mare

2190 Kč

1490 Kč

EMILIA ROMAGNA

obousměrná

jednosměrná

Lido di Volano, Lido degli Estensi, Lido di Spina, Lido Adriano

2190 Kč

1490 Kč

Lido di Savio, Cesenatico, Rimini, Riccione, Cattolica

2290 Kč

1590 Kč

Nástupní místa

Benešov, Brno, České Budějovice, Dobříš, Jihlava, Mikulov, Písek, Praha, Příbram, Tábor

Trasy autobusů

TRASA 1 : Praha - Jihlava - Brno - Mikulov

TRASA 2 : Praha - Benešov - Tábor - České Budějovice

TRASA 3 : Praha - Dobříš - Příbram - Písek - České Budějovice

(může být upraveno dle počtu klientů)

Přestupní místa

Praha, Brno, České Budějovice

Svozová nástupní místa

Hradec Králové (200 Kč), Chomutov (200 Kč), Jablonec nad Nisou (200 Kč), Kladno (200 Kč), Liberec (200 Kč), Litvínov (200 Kč), Louny (200 Kč), Mladá Boleslav (200 Kč), Most (200 Kč), Olomouc (200 Kč), Ostrava (300 Kč), Pardubice (200 Kč), Plzeň (200 Kč), Poděbrady (200 Kč), Slaný (200 Kč), Teplice (200 Kč), Ústí nad Labem (200 Kč). Ostatní svozová nástupní místa na vyžádání v CK. Příplatek v závorce se přičítá k ceně obousměrné jízdenky.

Svozové trasy autobusů

SVOZ 1: Jablonec nad Nisou - Liberec - Mladá Boleslav

SVOZ 2: Ústí nad Labem - Teplice - Litvínov - Most - Chomutov - Louny - Slaný - Kladno

SVOZ 3: Pardubice - Hradec Králové - Poděbrady

SVOZ 4: Ostrava - Olomouc

SVOZ 5: Plzeň

Autobusová doprava do Marche a Abruzza

MARCHE

obousměrná

jednosměrná

Numana, Porto Recanati, Cupra Marittima, San Benedetto del Tronto

2590 Kč

1990 Kč

ABRUZZO

obousměrná

jednosměrná

Martinsicuro-Villa Rosa, Alba Adriatica, Tortoreto Lido,

Cologna Spiaggia, Roseto degli Abruzzi, Pineto, Silvi Marina

2590 Kč

1990 Kč

Nástupní místa

Benešov, Brno, České Budějovice, Dobříš, Jihlava, Mikulov, Písek, Praha, Příbram, Tábor

Trasy autobusů

TRASA 1 : Praha - Jihlava - Brno - Mikulov

TRASA 2 : Praha - Benešov - Tábor - České Budějovice

TRASA 3 : Praha - Dobříš - Příbram - Písek - České Budějovice

(může být upraveno dle počtu klientů)

Svozová nástupní místa

Hradec Králové (200 Kč), Chomutov (200 Kč), Jablonec nad Nisou (200 Kč), Kladno (200 Kč), Liberec (200 Kč), Louny (200 Kč), Mladá Boleslav (200 Kč), Most (200 Kč), Pardubice (200 Kč), Plzeň (200 Kč), Poděbrady (200 Kč), Slaný (200 Kč), Teplice (200 Kč), Ústí nad Labem (200 Kč). Ostatní svozová nástupní místa na vyžádání v CK. Příplatek v závorce se přičítá k ceně obousměrné jízdenky.

Svozové trasy autobusů

SVOZ 1: Jablonec nad Nisou - Liberec - Mladá Boleslav

SVOZ 2: Ústí nad Labem - Teplice - Most - Chomutov - Louny - Slaný - Kladno

SVOZ 3: Pardubice - Hradec Králové - Poděbrady

SVOZ 4: Ostrava - Olomouc

SVOZ 5: Plzeň

Autobusová doprava do Puglie

PUGLIA

obousměrná

jednosměrná

Rodi Garganico, San Menaio, Peschici, Vieste

2990 Kč

2190 Kč

Nástupní místa

Beroun, Brno, Plzeň, Praha

Přestupní místa

Praha, Brno

Svozová nástupní místa

Hradec Králové (200 Kč), Pardubice (200 Kč), Poděbrady (200 Kč). Příplatek v závorce se přičítá k ceně obousměrné jízdenky.

Autobusová doprava do Kampánie a Kalábrie

CAMPANIA

obousměrná

jednosměrná

Paestum

3990 Kč

2550 Kč

Ascea Marina, Palinuro, Marina di Camerota

4090 Kč

2590 Kč

CALABRIA

obousměrná

jednosměrná

Praia Mare, Scalea, Santa Maria del Cedro

4090 Kč

2590 Kč

Při spojení dvou i více termínů – příplatek 1100 Kč/os.
Termíny odjezdů do Kampánie a Kalábrie:
26.05. – 16.07. (23.07.) a 25.08. – 01.10. 2017

Nástupní místa

Beroun, Brno, Jihlava – D1, Plzeň, Polička, na vyžádání také Mikulov, Svitavy, Sv. Kateřina

Svozová nástupní místa

Blansko (250 Kč), Frýdek Místek (490 Kč), Havířov (490 Kč), Hradec Králové (350 Kč), Hranice (390 Kč), Kuřim (250 Kč), Lipník nad Bečvou (390 Kč), Nový Jičín (490 Kč), Olomouc (390 Kč), Opava (490 Kč), Ostrava (490 Kč), Pardubice (350 Kč), Prostějov (350 Kč), Přerov (390 Kč), Příbor (490 Kč), Vyškov (300 Kč). Příplatek v závorce se přičítá k ceně obousměrné jízdenky.

Autobusová doprava na ostrov Ischia

ISCHIA

obousměrná

Barano, Casamicciola Terme, Forio, Ischia, Panza, Succhivo

4350 Kč

Termín autobusové dopravy cca 05.05. – 06.08. a 25.08. – 08.10.

Nástupní místa

Beroun, Brno, Dobříš, Humpolec, Jihlava, Plzeň, Praha, Příbram, Velké Meziříčí a Žebrák.

Břeclav a Bratislava při min. 5 klientech.

Další nástupní místa po dohodě s CK, za příplatek 500 Kč/os.

Letecká doprava

Ischia

Doprava na Ischii je organizována přímými lety Praha - Neapol - Praha s leteckou společností Travel Service (sobotní charter), případně s leteckou společností Easy Jet. Po přistání v Neapoli budou klienti přepraveni organizovaným transferem (bus + trajekt) na ostrov Ischia a rozvezeni do jednotlivých hotelů. Celková doba transferu je cca 2 hodiny. Cena zpáteční letenky včetně letištní a bezpečnostní taxy a palivového příplatku je 8790 Kč/os. Za sjednání letenky a transferů účtujeme rezervační poplatek 250 Kč/os. Lety jsou zajišťovány v období 30.05. – 26.09.

Sardegna

Dopravu na Sardinii si můžete zajistit přímými lety Praha - Cagliari - Praha nebo Praha - Olbia - Praha s leteckou společností Smart Wings nebo Bratislava - Alghero - Bratislava s leteckou společností Ryanair. Délka letu je cca 2 hodiny.

Sicilia

Dopravu na Sicílii si můžete zajistit přímými lety Praha - Catania - Praha s leteckou společností Smart Wings nebo Bratislava - Trapani - Bratislava s leteckou společností Ryanair. Délka letu je cca 2 hodiny.

Trajekty

Pro pohodlí klientů zajišťujeme trajektové lístky na ostrovy Sardinie, Elba a Sicílie - od trajektových společností Moby Lines (Elba, Sardinie) a Grimaldi Lines (Sardinie, Sicílie). Rádi Vám poradíme a najdeme pro Vás cenově nejvýhodnější trajektové spojení, potřebujeme k tomu znát počet dospělých osob, dětí do 3 let (včetně), dětí od 4 do 11 let (včetně), délku auta, případně jakou si přejete kajutu. Odpovědná osoba pro trajekty je Noemi Sklenářová, tel. 542 424 653, noemi.sklenarova@azzurro.cz.

Trajekty na Elbu

Délka plavby: 1 hodina.

Trasa Piombino - Portoferraio (Moby Lines): v období cca 01.04. - 20.09. jezdí denně cca od 06:00 do 22:00 (cca každou hodinu)

Trasa Portoferraio - Piombino (Moby Lines): v období cca 01.04. - 20.09. jezdí denně cca od 06:30 do 20:00 (cca každou hodinu)

 

             Trajekty na Sardinii

Délka plavby: 6 - 10 hodin (dle trasy a typu lodi).

Společnost Moby Lines provozuje linky Livorno - Olbia, Civitaveccia - Olbia, Genova - Olbia.

Trajektové lístky můžete rezervovat osobně nebo e-mailem. Platit lze jak v korunách, tak i v €.

Trajekty na Ischii

Délka plavby z Pozzuoli: 1 hodina.

Trajektové lístky se kupují až na místě v Itálii. Klientům doporučujeme nalodit se v přístavu Pozzuoli, trajekty jezdí i z Neapole. K pokladně je nutné dostavit se s technickým průkazem. Bližší informace o cenách a jízdním řádu najdete přímo u trajektových společností na Caremar a Medmar Group

Trajekty na Sicílii

Společnost Grimaldi Lines provozuje linku Salerno - Palermo. Délka plavby: 10 - 15 hodin (dle typu lodi a trasy). Trajektové lístky můžete rezervovat osobně nebo e-mailem. Platit lze jak v korunách, tak i v €.

Trajektové lístky se dají koupit i na místě v Itálii. Klientům doporučujeme nalodit se ve Villa S. Giovanni (cca 15 km severně od Reggio Calabria), trajekty jezdí do Messiny. Doba plavby je dle typu lodi cca 30 - 45 minut a trajekty jezdí denně zhruba každých 30 minut (dle společnosti). Cena za osobní auto se pohybuje většinou okolo 40 € za jednu cestu a v ceně je zahrnut i řidič. Bližší informace na Meridiano Lines, Caronte Tourist